Candidates

LGBTIQA+ candidates

Re-elected!

Daniel
Moloney

Ballarat
North
Ward

Re-elected!

Michael
Leaney

Baw Baw
East
Ward

Re-elected!

David
Vis

Buloke
Mallee
Ward

Re-elected!

Stephen
Hart

Colac Otway

Re-elected!

Susan
Rennie

Darebin
South Central
Ward

Elected!

Belinda
Moloney

Greater Geelong
Kardinia
Ward

Elected!

Tessa
Halliday

Hepburn
Cameron
Ward

Re-elected!

Tony
Briffa

Hobsons Bay
Cherry Lake
Ward

Elected!

Jarrod
Bell

Hume
Jacksons Creek
Ward

Re-elected!

Steve
Staikos

Kingston
Bunjil
Ward

Elected!

Tomas
Lightbody

Manningham
Manna
Ward

Elected!

Suzanne
Stojanovic

Maroondah
McAlpin
Ward

Elected!

Jamal
Hakim

Melbourne

Re-elected!

Rohan
Leppert

Melbourne

Elected!

Cam
Nation

Moonee Valley
Buckley
Ward

Elected!

Jacob
Bettio

Moonee Valley
Myrnong
Ward

Elected!

Ally
Munari

Moorabool
Woodlands
Ward

Re-elected!

Sue
Bolton

Moreland
North-East
Ward

Elected!

Adam
Pulford

Moreland
North-East
Ward

Elected!

James
Conlan

Moreland
South
Ward

Re-elected!

Mark
Riley

Moreland
South
Ward

Elected!

Ben
Ramcharan

Nillumbik
Sugarloaf
Ward

Elected!

Polly
Morgan

Stonnington
East
Ward

Elected!

Mike
Scott

Stonnington
South
Ward

Re-elected!

Dave
Fuller

Wangaratta
City
Ward

Elected!

Gabrielle
de Vietri

Yarra
Langridge
Ward

Elected!

Edward
Crossland

Yarra
Melba
Ward

Elected!

Claudia
Nguyen

Yarra
Melba
Ward

Re-elected!

Bridgid
O'Brien

Yarra
Nicholls
Ward

Missed out.

Ellen
Burns

Ballarat
North
Ward

Missed out.

Jay
Morrison

Ballarat
North
Ward

Missed out.

Karen-Joy
McColl

Banyule
Olympia
Ward

Missed out.

Mikhaela
Barlow

Bass Coast
Island
Ward

Missed out.

Alistair
Ward

Bayside
Castlefield
Ward

Missed out.

James
Damches

Boroondara
Maling
Ward

Missed out.

Robert
Baillieu

Boroondara
Riversdale
Ward

Missed out.

Andrew
Chang

Brimbank
Harvester
Ward

Missed out.

Peter
Williams

Campaspe
Echuca
Ward

Missed out.

Paul
Harrison

Campaspe
Rochester
Ward

Missed out.

Tosh-Jake
Finnigan

Colac Otway

Missed out.

Jessica
Sullivan

Darebin
North Central
Ward

Missed out.

Steven
Chang

Darebin
North East
Ward

Missed out.

Douglas
Leitch

Darebin
North West
Ward

Missed out.

Alec
Wilmot

Darebin
North West
Ward

Missed out.

Harriet
de Kok

Darebin
South Central
Ward

Missed out.

Roz
Ward

Darebin
South Central
Ward

Missed out.

Ali
Hogg

Darebin
South West
Ward

Missed out.

Steve
Toms

Frankston
South
Ward

Missed out.

Rachel
Iampolski

Glen Eira
Camden
Ward

Missed out.

Ethan
Mileikowski

Glen Eira
Camden
Ward

Missed out.

Simon
Balzer

Glen Eira
Rosstown
Ward

Missed out.

John
Cooper

Greater Bendigo
Lockwood
Ward

Missed out.

James
Rouel

Greater Bendigo
Whipstick
Ward

Missed out.

Brad
Woodford

Greater Dandenong
Noble Park North
Ward

Missed out.

Ricardo
Buensuceso

Greater Dandenong
Springvale North
Ward

Missed out.

Naomi
Adams

Greater Geelong
Bellarine
Ward

Missed out.

Alex
Csar

Greater Geelong
Brownbill
Ward

Missed out.

Jack
Williams

Greater Geelong
Kardinia
Ward

Missed out.

Monique
Connell

Greater Geelong
Windermere
Ward

Missed out.

Sarah
Hathway

Greater Geelong
Windermere
Ward

Missed out.

Andrew
Bock

Greater Shepparton

Missed out.

Gary
Carter

Hepburn
Birch
Ward

Missed out.

Daniel
McMillan

Hepburn
Holcombe
Ward

Missed out.

Ross
Alexander

Hobsons Bay
Strand
Ward

Missed out.

Damian
Giri

Hobsons Bay
Strand
Ward

Missed out.

Adele
Torr

Hobsons Bay
Wetlands
Ward

Missed out.

Stephanie
Casey

Hume
Jacksons Creek
Ward

Missed out.

Joe
Aguilus

Hume
Meadow Valley
Ward

Missed out.

Phillip
di Biase

Hume
Meadow Valley
Ward

Missed out.

Chris
Giddings

Hume
Meadow Valley
Ward

Missed out.

Alex
Cunningham

Kingston
Banksia
Ward

Missed out.

Jack
Butler

Kingston
Chicquita
Ward

Missed out.

Hayden
Davies

Kingston
Chicquita
Ward

Missed out.

James
Carey

Kingston
Como
Ward

Missed out.

Martin
Campbell

Kingston
Karkarook
Ward

Missed out.

Dylan
Styles

Kingston
Melaleuca
Ward

Missed out.

Heath
Wilson

Kingston
Wattle
Ward

Missed out.

Andrew
Church

Knox
Scott
Ward

Missed out.

Rochelle
van Heerden

Knox
Taylor
Ward

Missed out.

Ella
Darling

Latrobe
Central
Ward

Missed out.

Pollyanna
Gibson

Latrobe
Central
Ward

Missed out.

Anthea
Merson

Latrobe
West
Ward

Missed out.

Toa
Thredgold

Maribyrnong
River
Ward

Missed out.

Edward
Merrifield

Maribyrnong
Stony Creek
Ward

Missed out.

Peter
Wingate

Maribyrnong
Yarraville
Ward

Missed out.

Emily
Brightside

Maroondah
Jubilee
Ward

Missed out.

Christopher
di Pasquale

Melbourne

Missed out.

David
Jeffery

Melbourne

Missed out.

Mark
McMillan

Melbourne

Missed out.

Adriana
Mendieta

Melbourne

Missed out.

Roxane
Ingleton

Melbourne
Deputy Lord Mayor

Missed out.

Kathleen
Larkin

Melbourne
Lord Mayor

Missed out.

Brett
Hayhoe

Monash
Mulgrave
Ward

Missed out.

Pierce
Soulsby

Monash
Oakleigh
Ward

Missed out.

Angelo
Baronessa

Moonee Valley
Buckley
Ward

Missed out.

Shrikan
Reddy

Moonee Valley
Rose Hill
Ward

Missed out.

Margee
Glover

Moreland
North-East
Ward

Missed out.

Catherine
Bonacci-Rocca

Moreland
North-West
Ward

Missed out.

Monica
Harte

Moreland
North-West
Ward

Missed out.

Shea
Evans

Moreland
South
Ward

Missed out.

Nahui
Jimenez

Moreland
South
Ward

Missed out.

Rachel
Payne

Moreland
South
Ward

Missed out.

Claire
Thorn

Mornington Peninsula
Red Hill
Ward

Missed out.

Hans
Paas

Mount Alexander
Castlemaine
Ward

Missed out.

Hannah
Graham

Nillumbik
Bunjil
Ward

Missed out.

Isabel
Nalato

Nillumbik
Wingrove
Ward

Missed out.

Cleo
Papageorgiou

Port Phillip
Gateway
Ward

Missed out.

Geoffrey
Conaghan

Port Phillip
Lake
Ward

Missed out.

Robbie
Nyaguy

Port Phillip
Lake
Ward

Missed out.

Joe
Gianfriddo

Stonnington
East
Ward

Missed out.

William
Moore

Stonnington
East
Ward

Missed out.

Daniel
Merivale

Stonnington
North
Ward

Missed out.

Alexander
Taylor

Stonnington
North
Ward

Missed out.

James
D'Alessandro

Stonnington
South
Ward

Missed out.

Steve
Stefanopoulos

Stonnington
South
Ward

Missed out.

Patrick
Stephenson

Stonnington
South
Ward

Missed out.

Liz
Wood

Surf Coast
Anglesea
Ward

Missed out.

Thomas
Campbell

Warrnambool

Missed out.

Cassandra
Prigg

Warrnambool

Missed out.

Xzavier
Kelly

Whitehorse
Kingsley
Ward

Missed out.

Karen
Howard

Wyndham
Harrison
Ward

Missed out.

Ivor
Dyall

Wyndham
Iramoo
Ward

Missed out.

Kodei
Mulcahy

Wyndham
Iramoo
Ward

Missed out.

Jeremy
Cowen

Yarra
Langridge
Ward

Missed out.

Karen
Douglas

Yarra
Langridge
Ward

Missed out.

Peter
Hude

Yarra
Langridge
Ward

Missed out.

Rowan
Payne

Yarra
Langridge
Ward

Missed out.

Mitchell
Price

Yarra
Melba
Ward

Missed out.

Matthew
Musilli

Yarra Ranges
Billanook
Ward

Missed out.

Mia
McGregor

Yarra Ranges
Lyster
Ward

Missed out.

Jenny
Game

Yarra Ranges
Streeton
Ward

Missed out.

David
Vincent

Yarra Ranges
Streeton
Ward

Are you an LGBTIQA+ candidate who's not listed?